Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SEMINARIUM DLA LICEALISTÓW Z WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO

 

Temat: „Uczniu bądź przedsiębiorczy! O talentach i kreatywności na rynku pracy”

 

W dniu  12.04.2018 r. o godz. 10.00 w  I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się seminarium dla uczniów tutejszej szkoły oraz młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Organizatorami przedsięwzięcia są jednostki ŚWK OHP w Katowicach: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pszowie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Wodzisławiu Śląskim, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Radlinie, Szkolny Ośrodek Karier w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Celem seminarium jest promowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczej oraz zachęcenie ich do wzięcia udziału w powiatowym konkursie pt. „Rynek pracy oczami uczniów”

 

Więcej informacji pod nr tel.

32 456 07 90

32 44 71 050

32 729 32 00

32 454 92 14

 

II REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

Czytaj więcej...

KURSY ZAWODOWE w 2018r. - OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W CIESZYNIE

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na bezpłatne szkolenia zawodowe, które będą realizowane w I kwartale 2018 r. na obszarze powiatu wodzisławskiego.

Bezpłatne szkolenia skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, niepracujących, nieuczących się i poszukujących pracy. W każdym kursie weźmie udział od 7 do 13 osób, które dodatkowo odbędą spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Pszowie oraz spotkanie z pośrednikiem pracy z powiatu wodzisławskiego.

W OSZ będą realizowane dwa szkolenia zawodowe, takie jak:

„Magazynier-sprzedawca z obsługą wózka jezdniowego z bezpieczną wymianą butli gazowej oraz modułem kasy fiskalnej”, który będzie trwał 100 godzin dydaktycznych, w tym 67 godzin będzie dotyczyła obsługa wózka widłowego, a 10 godzin będą to zajęcia praktyczne na kasie fiskalnej. Po zakończonym szkoleniu można uzyskać uprawnienia do obsługi kasy fiskalnej i obsługi wózka widłowego, oraz uprawnienia II WJO Urzędu Dozoru Technicznego. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mieli możliwość wyrobienia książeczki sanitarno-epidemiologicznej.

„Grafik komputerowy”, który będzie trwał 120 godzin dydaktycznych, w tym głównie zajęcia praktyczne. Zakres programowy szkolenia będzie obejmował programy komputerowe takie jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, In Design. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zaświadczenie MEN.

W trakcie kursu uczestnicy otrzymują bezpłatnie: materiały dydaktyczne, wyżywienie w postaci II dania obiadowego oraz częściowy zwrot kosztów dojazdu np. biletów; a po zakończeniu szkolenia zaświadczenie MEN oraz uprawnienia kwalifikacyjne.

Osoby zainteresowane udziałem w kursach mogą zgłaszać się do siedziby Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim, os. 1 Maja 16 A (budynek Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, III piętro, pokój 303) od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:45-15:45, nr tel. 32/ 729-32-00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy realizowane są w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Czytaj więcej...

KURSY? SAM WYBIERZ, KTÓRE DLA CIEBIE ZORGANIZUJEMY!

Czytaj więcej...

Operator koparko-ładowarek? Stylizacja paznokci? A może coś innego? W trosce o zapewnienie różnorodności proponowanej oferty szkoleniowej przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Cieszynie, pragniemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w ankiecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze lepiej spełnimy wszelkie oczekiwania, a Państwo skorzystacie z usług, które z pewnością przyciągną niejednego pracodawcę.

Link do ankiety: https://goo.gl/forms/9NJHD9RiETVOcfaH2

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info