Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ośrodki Szkolenia i Wychowania

Ośrodki Szkolenia i Wychowania (OSiW) zapewniają młodzieży całodobową opiekę wychowawczą i socjalną w oparciu o własną bazę lokalową oraz umożliwiają młodzieży podwyższenie i uzupełnienie wykształcenia ogólnego i zawodowego, w oparciu o własne warsztaty szkoleniowe i współpracę z pracodawcami. Młodzież kształci się w szkołach:

VII klasa Szkoły Podstawowej dla Dorosłych

II i III klasa Gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy

I klasa Szkoła branżowa I stopnia

III klasa Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

OSiW Dąbrowa Górnicza – Łosień
ul. Ząbkowicka 44
42-523 Dąbrowa Górnicza
Tel.: (32) 268 07 64
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik: Ilona Boba

OSiW Częstochowa
ul. Tkacka 5a
42-200 Częstochowa
Tel.: (34) 389 25 88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik: Halina Konefał

Uczestnicy stacjonarni: 46 w tym 15 dziewcząt, zawody: Kucharz, Murarz Tynkarz, Ogrodnik, Sprzedawca, Mechanik pojazdów samochodowych.

Uczestnicy dochodzący: 77 w tym 4 dziewczęta, zawody: Mechanik pojazdów samochodowych, Elektromechanik pojazdów samochodowych, Monter zabudowy, Ślusarz, Blacharz samochodowy, Murarz Tynkarz, Kucharz, Ogrodnik.

Przy jednostce znajduje się świetlica środowiskowa, warsztaty OHP (kucharz, murarz-tynkarz, ogrodnik, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) oraz internat.

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info