Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

12-6 HP Pszczyna

Ochotniczy Hufiec Pracy powstał w Pszczynie w roku 1968 jako placówka stacjonarna, od 1990 roku funkcjonuje jako placówka o charakterze dochodzącym. Celem działalności hufca jest pomoc młodzieży w uzyskaniu i podwyższeniu wiedzy ogólnej oraz zdobycie kwalifikacji zawodowych. Na terenie jednostki istnieje możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego .W hufcu funkcjonują kółka zainteresowań: plastyczne i informatyczne.

 Formy kształcenia uczestników:

  1. Zasadnicza Szkoła Zawodowa oferująca praktyki zawodowe. Nauka zawodu kończy się egzaminem zawodowym, po którym otrzymuje się świadectwo kwalifikacyjne. Po zdaniu egzaminów i ukończeniu szkoły uzyskuje się dyplom potwierdzający kwalifikacje.
  1. Gimnazjum dla Dorosłych - 2 lata nauki –od klasy II. W trakcie nauki odbywa się przyuczenie do pracy w wybranym przez siebie zawodzie. Wymagania, które musi spełnić kandydat: ukończone 15 lat, nieukończony 18 rok życia.

 Współpraca międzynarodowa:

Od 2000 roku Hufiec Pracy w Pszczynie utrzymuje współpracę z partnerem niemieckim, organizacją Auslands-Gesellschaft Sachsen- Anhalt (AGSA Magdeburg) i organizuje wymiany międzynarodowe:  Międzynarodowe Spotkania Młodzieży – Halberstadt, Pszczyna, Peseckendorf, Quedlinburg, Hundisburg i Dni Niemieckie.

12-6 HP Pszczyna
ul. Dworcowa 23/ p. 19
43-200 Pszczyna
Tel.: (32) 447 17 00
E–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Komendant: Joanna Grygierczyk

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info