Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„DZIEŃ KREATYWNYCH PASJONATÓW” W MYSZKOWIE

W dniu od 02.12.2019r w Szkole Podstawowej nr 3 w Myszkowie odbył się konkurs zawodoznawczy „Dzień kreatywnych pasjonatów”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: z ramienia szkoły – pedagog szkolny Karina Templin, z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Myszkowie – Aleksandra Musiał - doradca zawodowy, Weronika Antkowiak - pośrednik pracy. Konkurs objęty był partnerstwem Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, który reprezentowała pani Sylwia Kurcab. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII oraz VIII z terenu Myszkowa.

Konkurs skład się z dwóch części: plastycznej oraz teoretycznej. W konkursie plastycznym brali udział przedstawiciele poszczególnych klas, którzy przygotowali prace pt. „Mój wymarzony zawód to…”. Część teoretyczna obejmowała III etapy, wśród których były: zawodowe kalambury, test wyboru z wiedzy zawodowej, krzyżówki zawodoznawcze , pytania prawda czy fałsz, wykreślania. Każdy etap przeprowadzony został w dwudziestominutowych rundach. Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach, rynku pracy, a także zachęcenie uczniów do aktywnego tworzenia własnej kariery zawodowej, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, motywowanie do poszerzenia swoich wiadomości i umiejętności. Najlepsze zespoły zostały wyróżnione oraz nagrodzone. Ta ciekawa inicjatywa prawdopodobnie będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Autor tekstu:Weronika Antkowiak

Autor zdjęć:Aleksandra Musiał

Data publikacji: 03.12.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info