Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

GIEŁDA PRACODAWCY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA POLIETCHNICE ŚLĄSKIEJ

Dnia 24 października odbyła się kolejna, bo już trzynasta edycja jesiennych targów pracy i przedsiębiorczości w Politechnice Śląskiej. Tradycyjnie, wydarzenie odbywało się w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej przy ulicy Kaszubskiej 28 w Gliwicach. W jesiennej edycji targów wzięło udział ponad 100 wystawców – zarówno przedsiębiorców jak i organizacji. Targi Przedsiębiorczości cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są one organizowane, by umożliwić studentom oraz absolwentom Politechniki śląskiej bezpośredni kontakt z pracodawcami-przedsiębiorstwami oraz organizacjami, które oferują młodym ludziom, wchodzącym na rynek pracy, wiele możliwości rozwoju zawodowego- od stażów oraz praktyk aż po zatrudnienie.

Osoby uczestniczące w Targach mogły korzystać z szerokiej gamy ofert pracy, staży i praktyk, a także uzyskać wsparcie w zakresie prowadzenia i zakładania własnej działalności gospodarczej.

Wśród wystawców, prócz firm i przedsiębiorstw, które oferowały zatrudnienie dla studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej, znalazły się między innymi Inkubatory Przedsiębiorczości, Parki Technologiczne, Urzędy Pracy, Młodzieżowe Centra Kariery Ochotniczych Hufców Pracy, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Biura Karier, Organizacje studenckie, koła naukowe oraz wielu innych ekspertów, u których osoby zainteresowane mogły zasięgnąć informacji z zakresu przedsiębiorczości czy rynku pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa konsultacji dokumentów aplikacyjnych oraz symulacji rozmów kwalifikacyjnych, gdzie osoby zainteresowane mogły zasięgnąć informacji na temat poprawności dokumentów aplikacyjnych i uzyskać rady dotyczące przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

W tym roku Ochotnicze Hufce Pracy reprezentowały jednostki MCK z Zabrza, Gliwic oraz Chorzowa. Jak co roku, nie zabrakło chętnych do zarejestrowania się w jednostkach OHP-młodzież chętnie wypełniała ankiety poszukującego pracy. Osoby zainteresowane zostały zachęcone do kontaktu z pośredniczkami pracy oraz doradcami zawodowymi poprzez portale społecznościowe, jak i do osobistych wizyt w siedzibach jednostek oraz na stronie www.mbp.ohp.pl w celu przeglądania aktualnych ofert pracy.

Autor tekstu:Natalia Kozioł

Autor zdjęć:Natalia Kozioł

Data publikacji: 25.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info