Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

RYBNICKA „PASJA,PROFESJA,POWOŁANIE”

Bardzo pracowitą środę 23 października mają za sobą pośredniczka pracy Ewelina Marszołek-Polańczyk i doradczyni zawodowa Agnieszka Tomecka-Ryć z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rybniku.

W pierwszej kolejności pracowniczki MCK zorganizowały warsztaty dla młodzieży uczącej się w V Liceum Ogólnokształcącym. Celem spotkania było zaznajomienie młodzieży z tematyką świadomego planowania swojej ścieżki kariery oraz zagadnień, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie poznali typy osobowości i odpowiadające im środowiska pracy. Zostali zaznajomieni z czynnikami mającymi wpływ na rynek pracy, usłyszeli o zawodach ginących a także o zawodach przyszłości, poznali narzędzie do rozpoznawania tendencji rozwojowych rynku pracy.

Młodzież została również poinformowana o możliwości korzystania z ofert pracy sezonowej i krótkoterminowej, które w swojej ofercie posiada Młodzieżowe Centrum Kariery. Na koniec warsztatów rozdano wizytówki i materiały promujące MCK.

Następnie zorganizowany został kiermasz ofert pracy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Uczniowie zostali poinformowani o sytuacji na lokalnym rynku pracy, ofertach krótkoterminowych i sezonowych. Młodzież chętnie wypełniała ankiety poszukującego pracy dopytując o szczegóły związane z wybranymi ofertami. Bardzo pozytywnie nastawiona była również do pracy w czasie wolnym od nauki. Uczniowie mieli okazję zarejestrować się w Młodzieżowym Centrum Kariery, poznać aktualne oferty pracy, zapoznać się z funkcjonowaniem biura w nowej odsłonie.

Każdy uczeń otrzymał materiały informacyjne promujące działalność MCK.

Autor tekstu:Agnieszka Tomecka-Ryć

Autor zdjęć:Agnieszka Tomecka-Ryć, Ewelina Marszołek Polańczyk, Joanna Białas

Data publikacji: 24.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info