Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

TYDZIEŃ KARIERY DORADZTWA ZAWODOWEGO W CHORZOWIE

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chorzowie przeprowadził zajęcia z klasami pierwszymi Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Budowlanych w Chorzowie nt. : Młodzi na rynku pracy”.

Tematyka zajęć dotyczyła odkrywania własnych zainteresowań, możliwości oraz umiejętności niezbędnych w aktywnym funkcjonowaniu na rynku pracy. Na zajęciach szczegółowo omówiono zagadnienia obejmujące aktywne poruszanie się po dzisiejszym rynku pracy. Duży nacisk położono na rolę umiejętności, wiedzy i kompetencji zawodowych niezbędnych przy ubieganiu się o pracę w konkretnie wybranym zawodzie. Podkreślono jakie kompetencje będą szczególnie pożądane przez pracodawców na rynku pracy XXI wieku. Podkreślono ze warto zdawać sobie sprawę z faktu, że na polskim rynku pracy zaczynają powstawać nowe, nieznane zawody, którymi warto się zainteresować. Omówiono zawody przyszłości. Przekazano również informację na jakie branże oraz zawody będzie istniało zapotrzebowanie w przyszłości.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się także z działalnością i standardami usług pośrednictwa pracy realizowanymi przez jednostki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach.

Autor tekstu:Monika Przybylska- Trzeciak

Autor zdjęć:Monika Kruszyńska

Data publikacji: 24.10.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info