Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

RZEŹBILI TORTY W STYLU ANGIELSKIM

Uczestnicy OSiW z Częstochowy i Dąbrowy Górniczej wzięli udział w warsztatach dekoratorskich, z sugarcraftingu . Rzeźbili torty w stylu angielskim. Warsztaty dekoratorskie przeprowadzone przez „Malwina Franczak Cake Artist” z Młynów w woj. kujawsko-pomorskim miały na celu zaprezentowanie uczestnikom zawodu dekoratora, zapoznanie z produktami dekoratorskimi oraz wykonanie prostych ozdób na torcie.

Angielskie ciasta wyróżnia to, że w całości pokryte są słodkim lukrem, czyli masą cukrową przypominającą modelinę. Masa cukrowa jest bardzo plastyczna i z łatwością można ją formować, wałkować, wycinać, barwić oraz malować, tworząc na wypiekach przeróżne wzory, kształty i figury.

- Styl angielski to „artystyczne” zdobienie tortów masą cukrową i czekoladą plastyczną – wyjaśniają prowadzący warsztaty. – Potrzeba tu trochę wyobraźni, zdolności plastycznych i inwencji twórczej. Szkolimy osoby, które po raz pierwszy mają styczność z masami cukrowymi. Podczas warsztatów zapoznajemy uczestników z rodzajami barwników oraz technikami dekoracji.

Każdy kursant samodzielnie pracował na atrapie tortu. Pierwszą czynnością było obłożenie tortu masą cukrową, następnie wykonano figurkę misia , kokardę oraz dwa rodzaje kwiatków. Efekt końcowy przerósł oczekiwania młodzieży. Powstały piękne, efektowne prace które rozbudziły duże zainteresowanie sugarcraftingiem. Wiedzą nabytą podczas szkolenia młodzi ludzie będą dzielić się podczas szkoleń organizowanych dla uczestników hufców , będą również doskonalić swoje umiejętności na zajęciach kółek cukierniczych , które powstaną przy ośrodkach w Dąbrowie Górniczej oraz Częstochowie.

Autor tekstu:Beata Marciniak

Autor zdjęć:Beata Marciniak

Data publikacji: 23.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info