Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PASJA PROFESJA POWOŁANIE

Dnia 21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej .Wydarzeniu wzięli udział lokalni przedsiębiorcy, Urzędy Pracy, Młodzieżowe Centra Kariery z Sosnowca , Chorzowa i Tychów którzy prezentowali oferty pracy zarówno stałej jak i krótkoterminowej.

Zorganizowane przedsięwzięcie umożliwiło dostęp do aktualnych ofert pracy oraz bezpośredni kontakt z pracodawcami.

Pośrednicy pracy jednostek OHP promowali swoją działalność oraz zachęcali do bieżącego korzystania zarówno z usług pośrednictwa pracy jak i doradztwa zawodowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracy na stanowiska: pracownik porządkowy kolporter ulotek, obsługa imprez plenerowych ,sprzedawca.

Podczas targów odbyły się zajęcia pt. „Bilans umiejętności, kompetencji i preferencji zawodowych” młodzież podczas zajęć miała możliwość ukierunkowania własnej ścieżki kariery. Podsumowaniem zajęć był konkurs „Zawody i Edukacja bez tajemnic”

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Autor tekstu:Maria Konopko

Autor zdjęć:Maria Konopko

Data publikacji: 22.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info