Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„ NASZE BEZPIECZEŃSTWO- PIERWSZA POMOC”

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej odbyło się szkolenie dla kadry z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż został przeprowadzony przez wykwalifikowanych ratowników medycznych z firmy Edunavigator z Katowic: pana Pawła Bednarczyka oraz pana Sebastiana Kazek. Kadra Ośrodka zdobyła wiedzę na temat tego, jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Wszyscy pracownicy chętnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Krok po kroku mieli możliwość przećwiczyć wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, sztuczne oddychanie i uciski klatki piersiowej na fantomie. Warsztaty praktyczne prowadzone były w oparciu o studium przypadku, z aktywnym udziałem całej kadry Ośrodka. Podczas zajęć wykorzystany został najnowszy dostępny sprzęt dydaktyczny, co wzbogaciło proces nauczania i podniosło jakość odbytego szkolenia.

Celem szkolenia było nie tylko zapoznanie pracowników Ośrodka w Dąbrowie Górniczej z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ale także uwrażliwienie wszystkich na krzywdę innych, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych oraz zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Autor tekstu:Barbara Srębowata-Cierniak

Autor zdjęć:Barbara Srębowata-Cierniak

Data publikacji: 22.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info