Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WARSZTATY DLA DORADCÓW ZAWODOWYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach w dniu 21 października zorganizowała warsztaty dla doradców zawodowych. W warsztatach uczestniczyli doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery z Gliwic oraz z Chorzowa. W zajęciach uczestniczyli również doradcy zawodowi z lokalnych szkół, dzięki czemu przepływ informacji na temat młodzieży oraz jej podejścia do edukacji miał szersze spektrum.

„Przyszły zawód – powołanie czy przypadek” było tematem warsztatów. Podczas zajęć analizowany był barometr zawodów oraz sposoby motywowania młodzieży do podejmowania edukacji w zawodach deficytowych. Dyskusje na temat sposobu przeprowadzania zajęć z młodzieżą oraz motywowania jej do dalszej edukacji w wybranym zawodzie był bardzo owocny dzięki różnym opiniom prezentowanym przez doradców. Zajęcia opiewały w liczne nowinki z zakresu rynku pracy, na przykład na temat nowych, innowacyjnych zawodów pojawiającym się na lokalnym rynku pracy. Analizie poddane zostały również testy mające na celu ułatwienie dokonania wyboru przyszłej szkoły lub zawodu przez młodzież. Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy poinformowali o szkoleniach z zakresu doradztwa zawodowego, które ich zdaniem są na dzień dzisiejszy najbardziej przydatne i aktualne.

Autor tekstu:Aleksandra Dworok – Pasternak

Autor zdjęć:Aleksandra Dworok – Pasternak

Data publikacji: 22.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info