Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

IV REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO W RYBNIKU

Dnia 19 października rybnickie Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rybniku, włączyło się w działania IV Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego. W Punkcie Informacji Miejskiej Halo! Rybnik dla zainteresowanych przygotowano stoiska informacyjno-doradcze obsługiwane przez doradców zawodowych oraz pośrednika pracy.

Rybnickie instytucje zaprosiły uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne konsultacje w zakresie planowania ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej. Specjaliści udzielali indywidualnych porad dotyczących przygotowania dokumentów aplikacyjnych, określenia predyspozycji zawodowych i wyboru kierunku dalszej edukacji. Wszyscy, którzy odwiedzili w tym dniu Forum uzyskali również informacje o lokalnym rynku pracy i aktualnych ofertach pracy, w tym oferty zgromadzonych w sieci EURES. IV Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego to atrakcyjna inicjatywa nie tylko dla młodzieży, ale również dla ich rodziców i nauczycieli, pragnących wspierać młodzież w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno – zawodowych.

Autor tekstu:Ewelina Marszołek-Polańczyk

Autor zdjęć:Ewelina Marszołek-Polańczyk

Data publikacji: 21.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info