Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

IV REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

W dniach 17.10.2019 – 21.10.2019 odbyło się IV Forum Doradztwa Zawodowego zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Katowicach oraz innymi instytucjami państwowymi. Uroczyste otwarcie Forum odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych w Chorzowie przemową pani Bożeny Buckiej dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach oraz pana Wiesława Ciężkowskiego zastępcy prezydenta Miasta Chorzowa.

Pierwszym prelegentem była pani dr Jolanta Bernais – Dziekan Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie, która poprowadziła wykład pt. „Komunikacja interpersonalna na współczesnym rynku pracy”. Kolejnym mówcą był pan Grzegorz Mikołajczak – wicedyrektor CKZiU w Chorzowie i Katarzyna Kołodziej – nauczyciel przedmiotów zawodowych CKZiU w Chorzowie, którzy zaprezentowali wykład pt. „Atrakcyjna praca wymaga wszechstronnych kwalifikacji”. Część wykładowa zakończyła się wywiadem z pracodawcą Michałem Sikora – Starszym Koordynatorem Obsługi Naziemnej LS Airport Services S.A. i rozpoczęła się część warsztatowa dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przeprowadził warsztaty pt. „Bądź przedsiębiorczy – przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej”, a doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery z Chorzowa warsztaty pt. „Własna firma – czy nadaje się na przedsiębiorcę?”

W drugim dniu Forum odbyły się warsztaty badające predyspozycje i zainteresowania zawodowe dla młodzieży z siódmych i ósmych klas Szkół Podstawowych, które zostały przeprowadzone przez doradców zawodowych z MCIZ Katowice, MCK Chorzów i MCK Dąbrowa Górnicza w Zespole Szkół Budowlanych w Chorzowie oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie.

W ramach IV Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego trzeciego dnia odbyły się dyżury doradców zawodowych w czasie których młodzież wraz z rodzicami korzystała z porad i informacji indywidualnych w jednostkach stacjonarnych Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach oraz dyżury w terenie m.in. w Miejskim Centrum Informacji Centrum Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Forum zakończyło się czwartego dnia konferencją dla nauczycieli i doradców zawodowych, podczas którego głos zabrała pani Teresa Horst – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, pani Aleksandra Wojciechowska – Główny specjalista ds. badań i analiz, Doradca Regionalny Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz Małgorzata Gierot – nauczyciel przedmiotów zawodowych CKZiU w Chorzowie.

Autor tekstu: Dagmara Kubiczek

Autor zdjęć: Dagmara Kubiczek

Data publikacji: 21.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info