Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SPOTKANIE RADY MŁODZIEŻY Z RYBNIKA Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO

Dnia 16 października w siedzibie rybnickiego Hufca Pracy zebrała się nowa Rada Młodzieży, która w tym wyjątkowym dniu postanowiła uczcić 41 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Spotkaniu młodzieży towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Gdańsku 1987 r.: "Miłość to zadanie, które Bóg wciąż nam wyznacza, może po to, by zagrzewać nas, abyśmy stawiali wyzwania losowi".

Obchody Dnia Papieskiego był również okazją to bliższego poznania postaci św. Jana Pawła II oraz powrotu do tych wspaniałych wydarzeń sprzed 41 lat. Aby zbliżyć się mocniej do patrona Ochotniczych Hufców Pracy młodzież udała się do Bazyliki św. Antoniego Padewskiego w Rybniku, gdzie święty gościł i odprawiał Msze Święte jeszcze jako młody ksiądz. W 1993 r. papież Jan Paweł II nadał rybnickiemu kościołowi tytuł bazyliki mniejszej, natomiast w 2005 roku odsłonięto znajdujący się przed bazyliką, wykonany z brązu Pomnik Jana Pawła II. To właśnie pod monumentem papieża przedstawiciele Rady Młodzieży postanowili uczcić Dzień Papieski, zapalając symboliczny znicz oraz składając wiązankę kwiatów. Następnie opiekun samorządu pani Katarzyna Piełka przedstawiła uczestnikom krótką biografię św. Jana Pawła II oraz nawiązała do tekstu Ewangelii św. Jana o powołaniu, które padły tuż przed decyzją pamiętnego konklawe: „Dominus adest et vocat te” (Pan jest i woła cię).

Po powrocie do hufca młodzież powołana do Rady Młodzieży postanowiła podzielić się swoimi pomysłami i zatwierdziła plan działalności na rok szkolny 2019/2020. Tym razem inicjatyw będą przede wszystkim nastawione na działalność proekologiczną, charytatywną, wolontariacką i samopomocową.

Autor tekstu:Radosław Bała

Autor zdjęć:Katarzyna Piełka

Data publikacji: 21.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info