Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

ZAJĘCIA W OSiW OHP DĄBROWA GÓRNICZA

Doradcy zawodowi z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dąbrowie Górniczej kontynuują cykl zajęć z uczestnikami miejscowego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy tematyce zainteresowań.

Czas nauki odgrywa istotną rolę w rozwoju zawodowym młodych ludzi, gdyż jest to okres samopoznania, poszukiwania własnego miejsca w życiu. W tym wieku człowiek podejmuje swoje pierwsze decyzje, dotyczące przyszłego zawodu i swojego miejsca na rynku pracy. Na tym etapie młodzież poszukuje tożsamości, aby odpowiedzieć na pytanie: kim będę w przyszłości? Każdy ma określone zainteresowania, choć nie zawsze potrafi je nazwać i o nich mówić. Pasje mają duży wpływ na spędzanie wolnego czasu, ale i wybór zawodu w przyszłości. Określenie zainteresowań sprzyja identyfikacji młodego człowieka z wybranymi obszarami zawodowymi. Uzupełnieniem zajęć grupowych są spotkania indywidualne.

Autor tekstu:Klaudia Niedziółka

Autor zdjęć:Jowita Waluda

Data publikacji: 21.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info