Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

INTEGRACJA OSiW CZESTOCHOWA

Nowy rok szkolny w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Częstochowie rozpoczęliśmy od spotkań integracyjnych dla nowo przyjętych uczestników. W roku szkolnym 2019/2020 przygotowano zajęcia dla 250 osób. Zajęcia odbywały się w grupach uwzględniających ich zainteresowania. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z doradcami zawodowymi, którzy w formie zabawy wprowadzali uczestników w świat rynku pracy i zatrudnienia. Dzięki takim zajęciom młodzi ludzie doskonalili komunikację i auto-promocję, rozwijali swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz uczyli się asertywności.

Wiadomości z zakresu rynku pracy w sposób ciekawy i przystępny były przekazywane przez p. Zbyszka Garskiego i p. Justynę Sendelewską, a spotkanie kończył pyszny domowy obiad. Sposobem na atrakcyjną integrację grup wychowawczych były również gry i zabawy plenerowe oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek i małym rajdem po okolicach Olsztyna. Część młodzieży wybrała zabawę na kręgielni. Wszystkie spotkania integracyjne organizowane przez OSiW OHP w Częstochowie na pewno ułatwią nowoprzyjętym uczestnikom start w nowy rok szkolny.

Autor tekstu:Dorota Morawiec

Autor zdjęć:Beata Marciniak, Kinga Mach, Danuta Maciejowska, Jadwiga Górska

Data publikacji: 16.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info