Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WARSZTATY „TĘCZA” W PSZCZYNIE

Uczestnicy pszczyńskiego hufca pracy wzięli udział w warsztatach poświęconych tworzeniu kolorów tęczy z zaparzanych herbat i ziół. Podczas warsztatów zapoznali się z aromatycznym światem herbat i ziołowych naparów . Prowadzący zajęcia z pasją opowiadał o leczniczych właściwościach ziół i herbat, dostarczył wiedzy na temat prawidłowego przyrządzania naparów- odpowiedniej gramatury herbat, temperatury wody, czasu zaparzania, czasu schładzania.

Każdy z uczestników spotkania odważał, mieszał , zaparzał i degustował ziołowe mikstury. Z kwiatów hibiskusa , nagietka lekarskiego i kutorii termateńskiej powstawały czerwone, żółte i niebieskie napary, które stanowiły bazę do kreowania pozostałych kolorów tęczy. Udział w warsztatach był okazją do pogłębienia wiedzy na temat zdrowego odżywiania, do poznania medycznych i kosmetycznych właściwości ziół. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów w krakowskiej herbaciarni Smak Sztuki będą wykorzystywane przez młodzież podczas inicjatyw podejmowanych na rzecz najmłodszych i seniorów z naszego lokalnego środowiska. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła Katedrę na Wawelu, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Wyjazd był sfinansowany ze środków pochodzących z nagrody za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie Aktywność Dobry Wybór (inicjatywa jednorazowa).

Autor tekstu:J. Grygierczyk

Autor zdjęć:M. Pudełko

Data publikacji: 15.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info