Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SPOTKANIE W HUFCU PRACY W GLIWICACH

W dniu 14 października zostały przeprowadzone zajęcia dla uczestników Hufca Pracy 12-9 w Gliwicach. W zajęciach wzięli udział uczestnicy siódmej klasy. Celem i jednoczenie tematem spotkania była agresji w Internecie.

Podczas przedsięwzięcia został poruszony temat agresji zarówno w Internecie, jak również w świecie rzeczywistym, ponieważ obecnie jest to zagadnienie towarzyszące naszej codzienności. Młodzież miała możliwość wyrażenia własnych opinii na temat agresji oraz sposobów radzenia sobie z nią. Podane zostały liczne przykłady agresji z jakimi można mieć do czynienia w codziennym życiu. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prezentacji dotyczącej owego tematu jak również zaangażowania się w ćwiczenia mające na celu uzyskanie opinii i ocen tego co według młodzieży jest wyrazem agresji, a co jeszcze miesi się w granicach żartu. Ze względu na przyuczenie zawodowe, które odbywają uczestnicy Hufca, został poruszony również temat mobbingu, celem uświadomienia młodzieży o ich prawach w czasie odbywania praktyk jak również w późniejszym czasie podczas podjęcia stałego zatrudnianie.

Zajęcia odbyły się w ramach współpracy wychowawcy Hufca Pracy 12-9 w Gliwicach z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gliwicach.

Autor tekstu:: Aleksandra Dworok – Pasternak

Autor zdjęć:: Aleksandra Dworok – Pasternak

Data publikacji: 15.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info