Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

W Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach dnia 9 października odbył się Wojewódzki Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej dla młodzieży OHP z terenu województwa śląskiego. Organizatorem imprezy była Śląska WK OHP wraz z Hufcem Pracy w Pyskowicach. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Śląskiej WK OHP Jarosław Kańkowski.

Celem przeglądu była prezentacja pieśni patriotycznych i żołnierskich, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej i patriotycznej postawy oraz doskonalenie umiejętności wokalnych. Zwycięzca tegorocznego wojewódzkiego przeglądu będzie reprezentantem w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 26 października w Skomielnej Białej. W konkursie udział wzięli soliści oraz zespół wokalno-instrumentalny prezentując dowolnie wybraną przez siebie pieśń oraz różne aranżacje znanych utworów patriotycznych i żołnierskich. Atmosfera podczas występów była podniosła ponieważ znaczna część uczestników prezentowała wysokie umiejętności wokalne co sprawiło, że muzyka patriotyczna jest wciąż żywa, a jury konkursowe nie miało łatwego zadania co do wyłonienia laureatów.

Po wyborach ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce otrzymała Justyna Szczypka z hufca pracy w Bielsku-Białej która dodatkowo otrzymała wyróżnienie w kategorii „głos jak dzwon” a tym samym będzie reprezentowała Śląską Wojewódzką Komendę OHP w ogólnopolskim finale w Skomielnej Białej. Miejsce drugie zajął Szymon Siwak z hufca pracy w Sosnowcu który również dodatkowo otrzymał wyróżnienie za własny utwór czym udowodnił jaki posiada niesamowity talent. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Strzelecka z hufca pracy w Pyskowicach. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Młodzież po raz kolejny pokazała, że narodowa pamięć i patriotyczna tradycja są dla niej ważne.

Autor tekstu:Izabela Medyńska

Autor zdjęć:Izabela Medyńska

Data publikacji: 10.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info