Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


HARMONOGRAM FERII ZIMOWYCH

  

INSPIRUJĄCA LEKCJA HISTORII…

Dnia 8 października, 18 uczestników gliwickiego hufca pracy udało się wraz z wychowawcami na projekcję filmu historycznego pt. „Legiony”. Wcześniej podczas zajęć wychowawczych młodzież wzięła udział w pogadance historycznej nt. idei powstania Legionów, działalności Józefa Piłsudskiego oraz kluczowych wydarzeń, które bezpośrednio przyczyniły się do uzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas dyskusji zostały omówione dodatkowe ciekawostki z tego okresu, m.in. ilu było legionistów, jakim sprzętem dysponowali czy też skąd wzięła się nazwa piłki ręcznej – szczypiorniak…

Najnowszy film Dariusza Gajewskiego w bardzo wyrazisty i realny sposób odzwierciedlił sceny batalistyczne w najważniejszych bitew polskich Legionów podczas I Wojny Światowej, młodzież była pod wrażeniem efektów specjalnych, które były zdecydowanie atutem tej produkcji.

Dodatkowo film podkreślał motywy patriotyczne i nie dało się nie odczuć silnego przekazu reżysera w kwestii krzewienia narodowej postawy obywatelskiej.

Taka interaktywna lekcja historii zapadnie pewnie bardziej w pamięci naszym uczestnikom i może być pomocna podczas egzaminu ósmoklasisty.

Autor tekstu:Ewa Wnuk

Autor zdjęć: Katarzyna Krosny

Data publikacji: 09.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info