Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


HARMONOGRAM FERII ZIMOWYCH

  

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI W LUBLIŃCU

W dniu 8 października 2019 r. pracownicy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Lublińcu – Anna Weber i Aleksandra Gawron wzięli udział w Dniu Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi, zorganizowanym przez Stowarzyszenie AMICUS i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu w siedzibie Miejskiego Domu Kultury Lublińcu . Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz miasta- Edward Maniura.

Przedsięwzięcie było skierowane dla przedstawicieli służb społecznych i instytucji z województwa śląskiego wspierających osoby niepełnosprawne. Podczas trwania wydarzenia przedstawiono problematykę dotyczącą aktywnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w życiu osobistym i zawodowym. W trakcie uroczystych obchodów odbyły się prezentacje form estradowych i teatralnych osób niepełnosprawnych pt.: „Sobie potrzebni”. Poszczególne formy zostały zaprezentowane przez uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa śląskiego oraz opolskiego. Szczególną uwagę poświęcono działaniom zmierzającym do samodzielnego i aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone przez dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu- Anetę Żółtek, dyplomy i statuetki dla występujących w poszczególnych spektaklach uczestników grup terapeutycznych.

Wydarzenie miało na celu zapoznanie i zintegrowanie z problematyką niepełnosprawności podmiotów i placówek z powiatu lublinieckiego i jest ważną inicjatywą społeczną, w którym aktywny udział zaznaczyła miejscowa jednostka Ochotniczych Hufców Pracy z Lublińca.

Autor tekstu:Anna Weber

Autor zdjęć:Aleksandra Gawron

Data publikacji: 08.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info