Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SPOTKANIE Z UCZESTNIKAMI OHP W „SZTYGARCE”

Młodzieżowe Centrum Kariery z Dąbrowy Górniczej rozpoczęło cykl spotkań z uczestnikami OHP uczącymi się w Zespole Szkół Zawodowych „Sztygarka”. Pierwszym tematem otwierającym serię zajęć był współczesny rynek pracy.

Trwa era pracownika, czyli sytuacja, w której pracodawcy zabiegają o osoby z konkretnymi kompetencjami oraz starają się stworzyć takie miejsca pracy, by budować w zatrudnionych lojalność i chęć do rozwoju właśnie w ich firmach. Rozkwit nowoczesnych technologii oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej mają swoje odzwierciedlenie w rynku pracy, który dynamicznie na nie reaguje. Dlatego podczas prelekcji poruszaliśmy wiele zagadnień dotyczących aktualnych trendów na rynku pracy jak i wyzwań, przed którymi stają pracodawcy. Ale także próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - czy w kolejnych latach wciąż będzie zapotrzebowanie na stanowiska związane z pracą fizyczną? W trakcie ćwiczeń grupowych uczestnicy mieli okazję rozwiązać kreatywne łamigłówki i poznać nowopowstające zawody. Były to pierwsze spotkania z cyklu kształtowania kompetencji w obszarze edukacji dotyczącej rynku pracy. Kolejne zajęcia odnosić się będą do relacji pracownik – pracodawca, odpowiedzialności w miejscu pracy i aktywnych metod poszukiwania zatrudnienia.

Autor tekstu:Klaudia Niedziółka

Autor zdjęć:Klaudia Niedziółka

Data publikacji: 08.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info