Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

SEMINARIUM W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Dnia 3 października w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się seminarium pn.: „Startup. Bądź przedsiębiorczy!”. Przedsięwzięcie rozpoczęła Agnieszka Oślizło-Miler, doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Jastrzębiu-Zdroju, która przedstawiła program seminarium, cele działalności Ochotniczych Hufców Pracy, zakres usług doradczych realizowanych przez jastrzębską jednostkę OHP.

Następnie, Agnieszka Fojcik, pośrednik pracy w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Jastrzębiu-Zdroju zaprezentowała stronę internetową mbp.ohp.pl, aktualne oferty pracy oraz zachęcała do korzystania do uczestnictwa w kiermaszach ofert pracy, giełdach pracy. Później, Pan Radosław Knesz, przedstawiciel Inkubatora Przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim, zaprezentował działalność Inkubatora, zachęcał młodzież do korzystania z usług doradztwa biznesowego w zakresie rozpoczynania i prowadzenia własnej firmy oraz wyjaśnił czym są startup-y i jaka jest ich rola na rynku przedsiębiorców. Następnie rozpoczął wykład Pan Krzysztof Łuczak, współzałożyciel grupy aplikacji zakupowych Qpony, Blix, Zdrowe Zakupy, który przedstawił jak wygląd proces tworzenia aplikacji mobilnych oraz jaka jest wartość prowadzenia e-biznesu. Po wykładzie, prowadzący przeprowadził warsztat nawiązujący do tematu wykładu dla grupy 20 osób. W spotkaniu wzięło udział około 100 uczestników. Opiekunem przedsięwzięcia była Pani Alina Wójcik, pedagog szkolny.

Autor tekstu:Agnieszka Oślizło-Miler

Autor zdjęć:Agnieszka Oślizło-Miler

Data publikacji: 07.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info