Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PSZCZYŃSCY EKO-SELEKCJONERZY

Młodzież z pszczyńskiego hufca pracy aktywnie włączyła się w pilotażowy społeczno -edukacyjny program Urzędu Miejskiego w Pszczynie i rozpoczęła zbiórkę plastikowych butelek, które wymieniamy na nagrody dla naszych lokalnych społeczności.

Wszystko to jest możliwe dzięki automatowi do selektywnej zbiórki odpadów, do którego wrzucamy plastikowe butelki, puszki i jednocześnie zbieramy fundusze na rozwój infrastruktury, zieleni i działań ekologicznych na wybranych przez nas osiedlach lub sołectwach. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz osiedlowy z przeznaczeniem na zakup elementów poprawiających estetykę i warunki przyjemnego spędzania czasu w naszej okolicy oraz organizację akcji proekologicznych. Za każdą oddaną butelkę lub puszkę na konto wybranego przez nas osiedla trafia 10 groszy. Kamil, Monika, Adam i Wiktoria zasilili konto wybranych przez siebie osiedli. Nasza grupa „Eko-selekcjonerów” wzbudziła życzliwe zainteresowanie przechodniów i odpowiadała na pytania związane z obsługą automatu.

Autor tekstu:J. Grygierczyk

Autor zdjęć:M. Pudełko

Data publikacji: 02.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info