Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

KONFERENCJA „PRACUJĘ LEGALNIE – PATRZĘ ZE SPOKOJEM W PRZYSZŁOŚĆ”

Dnia 27 września Ewelina Marszołek - Polańczyk, pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rybniku, wzięła udział w Konferencji pt. „Pracuję legalnie – patrzę ze spokojem w przyszłość”. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rybnickim wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego w ramach finału Tygodnia Przedsiębiorcy. Konferencję poprowadziła Pani Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy, a tematyka dotyczyła głównie zatrudniania cudzoziemców, szczególnie Ukraińców, których w Rybniku jest już 7654.

W Rybniku cudzoziemcom pomaga Stowarzyszenie 17- tka poprzez realizację programu „28 dzielnica”, którego założenia przedstawił dyrektor Pan Mariusz Wiśniewski, a Pani Alla Ożyjewska-Brożyna, pochodząca z Ukrainy, opowiedziała o swoim życiu i legalnej pracy w Polsce. W dalszej części konferencji przedstawicielka Państwowej Inspekcji Pracy Pani Ilona Cerzańska - Nowak w swoim wystąpieniu zapoznała zgromadzonych z prawami i obowiązkami cudzoziemców, a Pani Dominika Sekulska z Kancelarii Alto z Warszawy wyjaśniła aspekty prawne i ekonomiczne Pracowniczych Planów Kapitałowych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele urzędów, instytucji i organizacji, pracodawcy oraz obcokrajowcy zatrudnieni w lokalnych firmach.

Autor tekstu:Ewelina Marszołek-Polańczyk

Autor zdjęć:Beata Kopczyńska

Data publikacji: 02.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info