Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

EKOLOGICZNY RAJD ROWEROWY

W miniony piątek młodzież z pszczyńskiego i pyskowickiego hufca pracy wzięła udział w ekologicznym rajdzie rowerowym. Trasa rajdu prowadziła nas ścieżkami rowerowymi z Pszczyny poprzez koronę Zapory na Jeziorze Goczałkowickim do części uzdrowiskowej Goczałkowic. Uczestnicy naszej rowerowej wyprawy podziwiali piękno otaczającej przyrody . Jezioro Goczałkowickie , które zaopatruje w wodę znaczną część Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego urzekło wszystkich swoim malowniczym położeniem. Okolice zbiornika są miejscem lęgowym dla wielu ptaków. Podczas rajdu można było zaobserwować liczne czaple , gęsi i kaczki.

Teren jeziora objęty jest ochroną Obszar Natura 2000 Dolina Górnej Wisły, którego celem jest zachowanie siedlisk przyrodniczych oraz gatunków ptaków, które uważa się za cenne i zagrożone w Europie. Rajd był okazją nie tylko do zastanowienia się nad rolą człowieka w ochronie środowiska ale także czasem wzajemnej integracji i promowania aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Była to również okazja do wymiany informacji na temat inicjatyw samorządowych realizowanych w naszych jednostkach.

Autor tekstu:J. Grygierczyk

Autor zdjęć:M. Pudełko, M. Kwaśniewska

Data publikacji: 01.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info