Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


HARMONOGRAM FERII ZIMOWYCH

  

INTEGRACJA W OSiW OHP W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Dnia 05 września w ramach ustaleń zespołu przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Dąbrowie Górniczej pracownicy MCK w Dąbrowie w Górniczej przeprowadzili zajęcia integracyjne dla młodzieży rozpoczynającej edukację w miejscowym ośrodku OHP. W trakcie zajęć warsztatowych pośredniczka pracy przeprowadziła spotkanie informacyjne uświadamiające młodzieży, jak istotne jest pozyskanie kompleksowej informacji o działalności i ofercie instytucji rynku pracy, agencjach pracy, lokalnych pracodawcach w kontekście bezpiecznego poszukiwania pracy krótkoterminowej, sezonowej, odbywania praktyk zawodowych i pozyskiwania pierwszych udanych doświadczeń zawodowych.

Uczniowie zapoznali się ponadto z działalnością i rodzajem usług w zakresie pośrednictwa pracy realizowanych przez jednostki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach, pozyskali informację na temat aktualnych ofert pracy realizowanych przez MCK w Dąbrowie Górniczej i otrzymali ankiety osób poszukujących pracy. W drugiej części zajęć doradczynie zawodowe dąbrowskiego MCK przeprowadziły zajęcia integracyjne umożliwiające młodzieży wzajemne poznanie się oraz nawiązanie pierwszych relacji koleżeńskich. Finalnie, uczestnicy dowiedzieli się w jakich cyklicznych formach usług indywidualnych i grupowych będą mogli uczestniczyć w roku szkolnym 2019/2020.

Autor tekstu:Gabriela Kubasik-Duda

Autor zdjęć:Gabriela Kubasik-Duda

Data publikacji: 06.09.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info