Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

„OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA –EFS”

 

W siemianowickim Hufcu Pracy prowadzony jest projekt "Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” dla grupy osób w przedziale wiekowym 18-24, które wskutek niekorzystnych okoliczności środowiskowych, rodzinnych bądź osobistych wymagają profesjonalnych i kompleksowych działań pomocowych o charakterze edukacyjno-wychowawczym. Udział w projekcie przyczynia się do wzrostu kompetencji ogólnych oraz umiejętności społecznych w obszarze komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji uczestników.

Pierwszym etapem projektu były indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, które miały na celu określenie predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczestników oraz opracowanie Indywidualnego Planu Działania, który przyczynił się do właściwego wyboru kursu zawodowego. Następnie przystąpili do grupowych Warsztatów Aktywnego Poszukiwania Pracy, gdzie zapoznali się z różnymi metodami aktywnego poszukiwania pracy. Kolejnym krokiem były indywidualne spotkania z Pośrednikiem Pracy, który pokierował dalszą drogą uczestnika w wyborze miejsca stażu. Uczestnicy również przystąpili do udziału w zajęciach z kreowania wizerunku, na których otrzymali cenne wskazówki dotyczące autoprezentacji. Dzięki stylistce przeszli oszałamiająca metamorfozę, którą rozpoczęli od zakupu stroju wyjściowego, który posłuży im na rozmowie kwalifikacyjnej, a zakończyli wizytą fryzjerską.

Aktualnie grupa z siemianowickiego hufca kończy kursy zawodowe w zawodzie kosmetyczka z wizażem stylizacji paznokci, magazynier z obsługą wózka widłowego oraz spawacz. Przed nimi trzymiesięczny staż zawodowy, który umożliwi im wykorzystanie dotychczasowej wiedzy oraz zdobycie czy podwyższenie kwalifikacji zawodowych. W ramach projektu uczestnicy wezmą, również udział w różnego rodzajach szkoleniach ogólnorozwojowych (m.in. językowe, komputerowe, prawo jazdy) co wzmocni ich pozycję na rynku pracy.

Autor tekstu:Katarzyna Zaręba

Autor zdjęć:Katarzyna Zaręba, Katarzyna Ledwoń-Śleziak

Data publikacji: 31.07.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info