Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

AKTYWNY DZIEŃ Z MŁODZIEŻĄ ZESPOŁU SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH W KATOWICACH

W dniu 8 lutego Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach zorganizowało przedsięwzięcie pt. „Rynek pracy w praktyce” skierowane do młodzieży Zespołu Szkół Gastronomicznych im. G. Morcinka w Katowicach.

Program obejmował spotkania informacyjne z młodzieżą, w ramach których młodzież została zapoznana z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz zadaniami realizowanymi przez MBP na rzecz młodzieży uczącej się, a w szczególności propozycjami przygotowanymi na okres ferii zimowych. Drugą z propozycji był kiermasz ofert pracy, w którym pośredniczki z MBP w Katowicach oraz PPP w Sosnowcu prezentowały oferty pracy krótkoterminowej, omawiały warunki pracy, płacy, typy umów oraz wydawały skierowania na wybrane oferty pracy. Ponadto uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem pracodawcy, który prowadził rekrutację na stanowisko obsługa obiektu – sprzątanie podczas imprezy Intel Extreme Masters w Katowickim Spodku. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Autor tekstu:Barbara Cygan

Autor zdjęć:Ewa Żylińska

Data publikacji: 12.02.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info