Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SPOTKANIE INFORMACYJNE W WIESZOWIE

11 stycznia 2018r. Katarzyna Wochniak-Jedynak pracownik z Punktu Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach i Magdalena Kwaśniewska wychowawca 12-15 Hufca Pracy w Pyskowicach przeprowadziły spotkanie informacyjne dla uczniów klasy trzeciej gimnazjalnej.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Wieszowie przy ul. Bytomskiej 62, a opiekę nad przedsięwzięciem ze strony szkoły sprawował pedagog szkolny Pani Patrycja Trzęsiok. Uczniowie zostali zapoznani z działalnością Punktu Pośrednictwa Pracy i Hufca Pracy w Pyskowicach oraz z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy. Pośrednik pracy omówił działalność Młodzieżowych Centrów Kariery i Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej OHP, które udzielają porad i informacji potrzebnych młodzieży do podejmowania decyzji edukacyjnych, wyboru zawodu oraz decyzji związanych z wejściem i funkcjonowaniem na rynku pracy. Natomiast Hufiec Pracy w Pyskowicach przeprowadził wstępną akcję rekrutacyjną do Branżowej Szkoły I stopnia Wielozawodowej w Pyskowicach na rok szkolny 2018/2019. Obie jednostki miały okazję promować swoją działalność. Punkt Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przedstawił młodzieży uczącej się propozycje ofert pracy krótkoterminowej i dorywczej m.in. na okres ferii zimowych. Na zakończenie rozdano uczestnikom materiały informacyjne o działalności jednostek Śląskiej WK OHP.

Autor tekstu:Katarzyna Wochniak-Jedynak

Autor zdjęć:Katarzyna Wochniak-Jedynak

Data publikacji: 12.01.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info