Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAJĘCIA SENSORYCZNE „U MATKI TERESY” W SOSNOWCU

W świetlicy „U Matki Teresy” w dniu 10 stycznia dla podopiecznych odbyły się zajęcia sensoryczne, które wspomagane były przez studentów z Uniwersytetu Śląskiego w ramach ich praktyk.

Dzieci miały możliwość stworzenia własnych zabawek tzw. gniotków co przysporzyło im wiele radości i frajdy. Uczestnicy zajęć trenowali swoją cierpliwość i zdolności manualne poprzez uzupełnianie balonów mąką, jak również rozwijali swoją wyobraźnię poprzez formowanie odpowiednich kształtów zabawek. Następnym krokiem kiedy były one już gotowe, było nadawanie im imion co również sprawiało wiele radości. Celem zajęć sensorycznych było dostarczenie dzieciom, podczas ich aktywności ruchowej wielu bodźców sensorycznych, wywołujących w konsekwencji poprawę integracji bodźców docierających do nich zarówno z otoczenia, jak i z ich własnego ciała. To świetne ćwiczenie małej motoryki oraz terapia ręki. Studenci Uniwersytetu Śląskiego podczas tych zajęć mogli zaobserwować, w jaki sposób pracować z dziećmi, jak z nimi rozmawiać oraz w jaki sposób prowadzić zajęcia aby były one ciekawe i interesujące dla całej grupy podopiecznych.

Autor tekstu:Agnieszka Grochowina

Autor zdjęć:Agnieszka Grochowina

Data publikacji: 11.01.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info