Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W BIELSKU

W ramach programu „Pola Nadziei” w dniach 20 i 21 grudnia odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to program, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Dzięki dużemu zainteresowaniu przeniesiony został również na grunt polski. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.

Jarmark to kolejna akcja organizowana przez bielski Hufiec Pracy przy współudziale Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w Bielsku-Białej oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bielsku-Białej. Całą imprezę przygotowali i nadzorowali pracownicy bielskiego hufca, Mirosław Jóźwiak i Marcin Kępka, a Zespół Szkół Technicznych i Handlowych udostępnił swoje pomieszczenia do organizacji przedsięwzięcia. Na korytarzach znajdowały się stoiska na których można było zakupić domowe wypieki świąteczne, kiełbasę i oscypki z grilla, książki, pięknie zdobione bombki i stroiki oraz małe upominki. Dla najmłodszych uczestników była również wyodrębniona sala kinowa z bajkami oraz fotobudka z ekspresowym drukiem zdjęć a dla zmarzniętych gości w wielkim garnku stał gorący grzaniec bezalkoholowy wykonany według tajemniczej receptury pana Mirka. Młodzież bardzo chętnie kupowała ciasta i kiełbaski z grilla oraz oscypki z dodatkiem żurawiny. Co chwilę organizatorzy zapowiadali promocje aby jeszcze bardziej zachęcić do zakupów. Personel nauczycielski również chętnie wspomagał finansowo całą akcję kupując i zajadając przysmaki. Dyrektor Zespołu Szkół p. Halina Majdak-Maj bardzo chwali sobie współpracę z bielskim hufcem i inicjatywę akcji. Impreza związana z „Polami Nadziei” odbywa się już w murach szkolnych od wielu lat i za każdym razem cieszy się sporym zainteresowaniem. Cel akcji jest bardzo szczytny ponieważ zebrane środki pieniężne mają zostać przekazane na funkcjonowanie bielskiego hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Wszystkim darczyńcom organizatorzy bardzo dziękują za wsparcie.

Autor tekstu:Dariusz Staroń

Autor zdjęć:Dariusz Staroń

Data publikacji: 22.12.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info