Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DORADZALI W PROJEKCIE

Uczestnicy czerwieńskiej grupy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” po zakończonych indywidualnych konsultacjach z doradcą zawodowym rozpoczęli udział w spotkaniach grupowych. Konsultacje indywidualne, których owocem jest między innymi Indywidualny Plan Działania pozwoliły określić umiejętności, zainteresowania, mocne i słabe strony.

Na podstawie opracowanego planu każdemu uczestnikowi zaproponowano odpowiednie formy wsparcia projektowego i kurs zawodowy dobrany do indywidualnych predyspozycji oraz uwzględniający zapotrzebowanie rynku pracy. Zajęcia grupowe, podczas których poruszane są m.in. tematy dotyczące aktywnego poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, asertywności, komunikacji pozwoliły na zintegrowanie się grupy. Ćwiczenia z przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej pomogły w przemyśleniu odpowiedzi na pytania, którymi mógłby zaskoczyć potencjalny pracodawca. Istotnym tematem poruszanym na zajęciach było porównanie pracy na etacie z pracą na własny rachunek. W kolejnych etapach projektu uczestnicy wezmą udział w zajęciach z pośrednikiem pracy i psychologiem, odbędą kurs językowy i zawodowy, oraz będą uczestniczyć w warsztatach z wizażystą i stylistą. Dodatkowo odbędzie się kurs prawa jazdy kat. B.

Autor tekstu:Agnieszka Tomecka-Ryć

Autor zdjęć:Agnieszka Tomecka-Ryć

Data publikacji: 21.12.2017

b_180_135_16777215_00_images_naglowekWER.jpg

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info