Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PRACA DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Młodzież pszczyńskiego hufca pracy miniony miesiąc spędziła na intensywnych przygotowaniach do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Aby święta przeżyć autentycznie i cieszyć się z narodzenia Bożej Dzieciny należy umieć dzielić się radością z innymi.

W Hufcu Pracy młodzież przygotowała piękne stroiki świąteczne, które zostały przekazane na Jarmark Świąteczny Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie, a także wykonała kartki świąteczne dla wszystkich podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Rozwijając swoją kreatywność i poszukując ciągłych inspiracji, mając na celu pomoc innym, wykonano ponad 20 stroików i 73 kartki świąteczne. Kartki świąteczne zostały przekazane pensjonariuszom DPS prowadzonego przez siostry boromeuszki podczas wspólnego kolędowania młodzieży z mieszkańcami domu. Warto pamiętać w ten świąteczny czas o tych, którym choroba i samotność przyćmiewa blask magicznych świąt.

Autor tekstu:Joanna Grygierczyk

Autor zdjęć:Mirosława Pudełko

Data publikacji: 21.12.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info