Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PODSUMOWANIE PROJEKTU AKCJA-AKTYWIZACJA W RYBNIKU

 

We wrześniu Hufiec Pracy w Rybniku podsumował projekt "Akcja Aktywizacja - EFS". Spotkanie z absolwentami było okazją do podsumowania oraz ewaluacji pierwszych efektów wsparcia. Z młodzieżą, której udało się z sukcesem zakończyć projekt, spotkali się: koordynator lokalny projektu Magdalena Szrek – Moroń oraz wychowawcy grup: Marek Medalion i Marcin Byczek. Podczas uroczystości zostały wręczone zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę i umiejętności.

W ramach działań motywacyjnych uczestnicy projektu ukończyli warsztaty z doradcą zawodowym i psychologiem oraz skorzystali z indywidualnych konsultacji z tymi specjalistami. Ponadto beneficjenci uczestniczyli w wybranych kursach: języka angielskiego, ECDL, prawa jazdy kat. B oraz zajęciach ze specjalistami. Byli również objęci dodatkowym wsparciem w postaci dofinansowania kosztów dojazdów na zajęcia, wyżywienia, ubezpieczenia oraz stypendiów szkoleniowych i stażowych. Bardzo ważnym elementem projektu było ukończenie kursów zawodowych, co udało się 19 osobom. Młodzież podzielona na trzy grupy uczestniczyła w wybranych kursach zawodowych. Największym zainteresowaniem wśród kobiet cieszył się kurs: kelner barman oraz sprzedawca-magazynier z obsługą kasy fiskalnej i wózka widłowego z bezpieczną wymianą butli gazowej. Panowie częściej wybierali zawód spawacza metodą MAG. Ukończenie kursów pozwoliło na podjęcie trzymiesięcznych staży zawodowych u pracodawców, które pozwoliły przede wszystkim na pogłębieniu zdobytych umiejętności. Podczas rozmów z absolwentami projektu okazało się, że tuż po zakończeniu zajęć udało się osiągnąć pierwsze wymierne rezultaty. Dwóch uczestników pozytywnie zdało państwowy egzamin na prawo jazdy kat. B, kilka osób podjęło pracę w ramach umowy.

Autor tekstu: Radosław Bała

Autor zdjęć: Radosław Bała

Data publikacji: 20.09.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info