Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KREOWANIE WIZERUNKU

W żywieckim Hufcu Pracy odbyły się warsztaty z zakresu kreowania wizerunku adresowane do młodzieży uczestniczącej w projekcie „Akcja Aktywizacja”. Warsztaty miały na celu uświadomienie uczestnikom znaczenia profesjonalnego wizerunku na współczesnym rynku pracy.

W czasie prowadzonych zajęć omówione zostały zasady skutecznej autoprezentacji, oraz zasady kreowania wizerunku w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestniczki zostały także zapoznane z typami urody według 4 pór roku dzięki temu dowiedziały się, jakie kolory do nich pasują a jakich powinny unikać. Beneficjentki projektu uzyskały wiedzę na temat łączenia kolorów, dobierania dodatków oraz wykonania profesjonalnego makijażu. Prowadząca zajęcia stylistka uświadomiła uczestniczkom znaczenie profesjonalnego wizerunku i jego wpływ na ocenę naszych kompetencji i własnego rozwoju zawodowego. Dzięki fachowej pomocy stylistki nasze uczestniczki zwiększyły swoją samoocenę, stały się pewniejsze siebie, nauczyły się sposobów autoprezentacji oraz dbania o siebie. Warsztaty zakończyły się przeprowadzeniem metamorfozy dla każdej uczestniczki projektu. Prowadząca zajęcia stylistka określiła dla każdej z nich jej zakres i asystowała podczas jej przeprowadzania. To działanie obejmowało zakup odzieży, usługę kosmetyczną i fryzjerską. Warsztaty z kreowania wizerunku jak i przemiana wizualna beneficjentek projektu z całą pewnością pomogą im przy wejściu na rynek pracy i rozmowach kwalifikacyjnych u przyszłych pracodawców.

Autor tekstu: Małgorzata Siwek

Autor zdjęć: Małgorzata Siwek

Data publikacji: 03.07.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info