Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ” W MYSZKOWIE - KONIEC, A MOŻE POCZĄTEK?

 alt=

Beneficjenci z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Myszkowie kończą swój udział w projekcie „Obudź swój potencjał - EFS”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Kolejni uczestnicy zakończyli trzymiesięczne staże zawodowe u lokalnych pracodawców, które są ostatnim etapem realizacji projektu. Młodzi ludzie od stycznia doskonalili swoje umiejętności oraz zdobywali doświadczenie w zawodach sprzedawcy, magazyniera, operatora CNC, spawacza i pracownika administracyjnego. Podczas stażu uczestnicy projektu wzmacniali swoje kompetencje nabyte podczas szkoleń, a także naiebrali praktycznego doświadczenia w realizacji obowiązków zawodowych. Pracodawcy natomiast mieli sposobność sprawdzenia przygotowania stażystów pod kontem przyszłego zatrudnienia. Staże miały stanowić impuls do wyrobienia należytej postawy wobec pracy jako elementu o dużej wartości w życiu dorosłego człowieka. Jest to szczególnie ważne ze względu na charakterystykę uczestników projektu, wywodzących się z grupy NEET. Przez cały czas trwania staży każdy z uczestników mógł skorzystać ze wsparcia i rady ze strony wyznaczonego opiekuna. Współpraca układała się bardzo dobrze, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w stażach. Jednomyślnie ocenili, iż stanowiły one dla nich ogromną szansę, dającą możliwość wkroczenia na rynek pracy. Chcą ją wykorzystać, aktywnie poszukując pracy już po udziale projekcie.

Autorzy tekstu:

Aleksandra Musiał – doradca zawodowy MCK w Myszkowie, Weronika Antkowiak – pośrednik pracy PPP w Myszkowie

Autor zdjęć: pracownik firmy Metal-System

Data publikacji: 24.04.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info