Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU W JAWORZNIE

 alt=

Młodzieżowe Centrum Kariery w Jaworznie 12 kwietnia uroczyście zakończyło realizację projektu "Obudź swój potencjał - EFS". Oficjalnego wręczenia zaświadczeń i certyfikatów ukończenia poszczególnych etapów projektu dokonali zaproszeni goście: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach pan Łukasz Norek, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży pani Halina Koprowska oraz koordynator wojewódzki projektu pani Barbara Cygan.

W projekcie uczestniczyło dwudziestu młodych ludzi z terenu miasta Jaworzna w wieku 18- 24 lata. Uczestnicy mogli skorzystać z szeregu form wsparcia, w tym w kursie prawa jazdy kat. B, języka angielskiego, kursie przedsiębiorczości i wielu innych modułach zajęć, dzięki którym nabywali kolejne kompetencje do efektywnego wejścia na rynek pracy. Jednym z elementów była metamorfoza- począwszy od konsultacji stylisty oraz wizyty u kosmetyczki i fryzjera, a skończywszy na otrzymaniu zestawu ubrań, w których zaprezentować się będą mogli podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz innych oficjalnych spotkań służbowych. Najważniejszym elementem projektu był kurs zawodowy i trzymiesięczny staż zawodowy. W Jaworznie uczestnicy ukończyli kursy w zawodzie magazyniera z obsługą wózków widłowych, pracownika biurowego, kosmetyczki z elementami stylizacji paznokci oraz spawacza metodą TIG. Kilkoro z beneficjentów projektu otrzymało już propozycje zatrudnienia w firmach, gdzie realizowali staże zawodowe. Daje to ogromną motywację i wiarę pozostałym, wyposażonym w nowe kompetencje i umiejętności, w realizację swojego sukcesu zawodowego.

Autor tekstu: Anna Tekieli - doradca zawodowy

Autor zdjęć: Natalia Junkiert - wychowawca OHP

Data publikacji: 18.04.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info