Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

STAŻE ZAWODOWE NA PÓŁMETKU

b_180_135_16777215_00_images_stories_Z1.JPG

Beneficjenci projektu „Obudź swój potencjał – EFS” z Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Wodzisławiu Śląskim odbywają już staże zawodowe.

Po ukończeniu kursu zawodowego, uczestnicy projektu zostali pokierowani przez pośrednika pracy Ewelinę Marszołek – Polańczyk z PPP w Rybniku na staż zawodowy. Staż zawodowy to ostanie zadnie projektowe i będzie trwał 3 miesiące. Stażyści będą mogli wykorzystać wiedzę nabytą na kursie zawodowym oraz rozwinąć zdobyte umiejętności. Doświadczenie zawodowe, jakie pozyskają podczas stażu będzie procentowało w przyszłości. Każdy stażysta posiada swojego opiekunka, który prowadzi nadzór nad prawidłowym przebiegiem stażu, ale przede wszystkim sprawuje opiekę i w razie trudności służy pomocą. W dziesięcioosobowej grupie, jedna z osób odbywa staż, jako pomoc kuchenna na stołówce Politechniki Śląskiej w Rybniku, a pozostałe 9 osób ukończyło kurs pracownika biurowego i odbywa staż zawodowy na stanowiskach: pracownika administracyjno – biurowego, referenta, czy sekretarki w różnych branżach na terenie powiatu wodzisławskiego i rybnickiego.

Autor tekstu: Joanna Żedzicka - Specjalista ds. rozwoju zawodowego

Autor zdjęć: Joanna Żedzicka - Specjalista ds. rozwoju zawodowego

Data publikacji: 17.02.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info