Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

"OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ-EFS" - STAŻE

b_180_135_16777215_00_images_stories_DSC00357.JPG

Uczestniczki projektu „Obudź swój potencjał-EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego kontynuują staże zawodowe w zawodzie kosmetyczka.

Staż to ostatnia forma wsparcia oferowana w ramach projektu umożliwiająca nabycie doświadczenia zawodowego przez uczestników w firmach na lokalnym rynku pracy m.in. salonie urody Art of Beauty w Sosnowcu, Orchidea w Rudzie Śląskiej oraz Centrum Piękna i Relaksu w Sosnowcu. Młodzież uczestnicząca w projekcie realizuje staż pod opieką i kierunkiem opiekunów wyznaczonych przez pracodawców zgodnie z ustalonym programem stażu. Dzięki temu pracodawcy mają możliwość sprawdzenia kwalifikacji stażystów pod kontem stałego zatrudnienia po zakończeniu stażu, zaś stażyści mają okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności, a pozyskując często swoje pierwsze doświadczenie zawodowe stają się idealnymi kandydatami do pracy. 9 lutego opiekun grupy projektowej z Młodzieżowego Centrum Kariery z Sosnowca przeprowadził kontrole stażu zawodowego w salonie urody Art of Beauty. Wynik kontroli wykazał, że realizacja stażu przebiega bez zakłóceń, a stażystka i pracodawca są bardzo zadowoleni z przebiegu tej formy wsparcia.

Autor tekstu: Dagmara Kubiczek – doradca zawodowy MCK Sosnowiec

Autor zdjęć: Dagmara Kubiczek – doradca zawodowy MCK Sosnowiec

Data publikacji: 13.02.2017

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info