Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

OSTATNIE LETNIE WARSZTATY W PROJEKCIE EFS

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_ost_warsztaty.jpg

Warsztatami aktywnego poszukiwania pracy zakończyli spotkania z doradcą zawodowym uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał – EFS” z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Węgierskiej Górce.

Jak znaleźć pierwszą pracę bez doświadczenia? To jedno z pytań, które każdy młody człowiek często sam sobie zadaje. Wielu narzeka, że nie mogą wpisać do CV osiągnięć, ciekawego doświadczenia lub innych mocnych stron. Co zrobić, aby mimo młodego wieku być atrakcyjnym dla pracodawców? Te i inne pytania padły na czwartkowym spotkaniu z doradczynią zawodową z MCK Ujsoły.

Spotkania z doradczynią zawodową zaznajomiły młodzież z poczuciem własnej wartości i pozytywnym nastawieniem do swojej pierwszej pracy. Dobra znajomość samego siebie, w tym swoich uzdolnień, to połowa sukcesu do otrzymania pracy swoich marzeń.

Jako podsumowanie spotkań z doradczynią zawodową każdy uczestnik otrzymał spersonalizowaną receptę na sukces, którą należy wypełnić i zrealizować w ramach zadania domowego.  

Poszukujący pracy młodzi ludzie, którzy chcą wykorzystać środki unijne do rozwoju potencjału, wrześniowym spotkaniem zakończyli kolejny etap projektu. Warto przypomnieć, że zanim zdobędą nowe kwalifikacje i pójdą na staż zawodowy, będą mogli w ramach projektu skorzystać z dodatkowych kursów tj. podstawowego kursu komputerowego, szkolenia ECDL, prawa jazdy kat B, kursu języka angielskiego.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info