Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp-warsztaty.jpg

26 sierpnia zakończyły się zajęcia z doradcą zawodowym dla młodzieży uczestniczącej w projekcie „Obudź swój potencjał-EFS” z terenu Wodzisławia Śląskiego i Pszowa.

Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy prowadziła Agnieszka Król z Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach. Były one kontynuacją spotkań indywidualnych, na których opracowano Indywidualne Plany Działania dla każdego beneficjenta.

Podczas zajęć szczegółowo omówiono tematy związane zarówno z rozmową kwalifikacyjną i przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych jak i metodami aktywnego poszukiwania pracy. Młodzież zadawała mnóstwo pytań, ponieważ jest na początku swojej kariery zawodowej i posiada niezbyt bogate doświadczenie poruszania się po rynku pracy.

Doradczyni przybliżyła wiele zagadnień związanych z tematyką poszukiwania pracy, zarówno w Polsce jak i za granicą. Omówiono też metody radzenia sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przypomniano podstawowe zasady autoprezentacji.

Młodzież biorąca udział w projekcie została przygotowana do kolejnego etapu, którym jest udział w szkoleniach. Dziewczyny zgodnie wybrały kurs dla pracownika biurowego, a chłopcy - magazyniera z obsługą wózków widłowych.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info