Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DORADZTWO W RAMACH PROJEKTU

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_dg_doradztw.jpg25 sierpnia doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili kolejne zajęcia dla uczestników projektu „Obudź swój potencjał - EFS” z Radlina.

Podczas spotkań przedstawiono informacje dotyczące metod aktywnego poszukiwania zatrudnienia, możliwości korzystania z pomocy instytucji publicznych, wymagań pracodawców na konkretne stanowiska oraz sytuacji kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Tematyka warsztatów obejmuje również poprawne sporządzenie dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej. Podczas części zajęć dotyczącej autoprezentacji uczestnicy zapoznają się z pozytywnym i negatywnym wystąpieniem na przykładzie materiału filmowego. Wspólnie z prowadzącym omawiają także najważniejsze pytania jakie mogą paść z ust pracodawcy oraz przykłady pytań, które może zadać kandydat.

Warsztaty są kolejnym elementem wsparcia w ramach projektu. Pierwszą część stanowiły porady indywidualne, które miały na celu opracowanie indywidualnych planów działania. W ramach wsparcia projektowego beneficjenci skorzystają także z porad psychologa, szkoleń zawodowych oraz staży u pracodawców.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info