Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WSPARCIE PROJEKTOWE W CIESZYNIE

b_180_135_16777215_00_images_stories_wp_cieszyn.jpg

4 sierpnia w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Cieszynie odbyły się pierwsze warsztaty aktywnego poszukiwania pracy realizowane w ramach projektu „Obudź swój potencjał – EFS”.

W trakcie spotkania z doradcą zawodowym z MCK Skoczów Ireną Greń młodzież zajmowała się przygotowywaniem dokumentów aplikacyjnych. Pracując w grupach, uczestnicy projektu poznawali m.in. rodzaje CV, tworzyli list motywacyjny, określali wartości, które są dla nich ważne. W ramach WAPP młodzież opracowała również dokumenty aplikacyjne dla wykreowanych postaci oraz wcielała się w ich role podczas symulacji rozmów kwalifikacyjnych.

Druga część spotkania poświęcona została autoprezentacji. Podczas gry w teatr pozorów oraz rebusy beneficjenci zwracali uwagę na mowę ciała oraz elementy wyglądu zewnętrznego. Obserwacja dotyczyła nie tylko innych, ale również własnej osoby, co w przyszłości pozwoli na większą uważność i świadomość podczas prezentowania się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info