Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PROJEKTOWE DORADZTWO ZAWODOWE

b_180_135_16777215_00_images_stories_pdz_pszow.jpg14 lipca zakończyły się warsztaty aktywnego poszukiwania pracy dla osób uczestniczących w projekcie „Obudź swój potencjał –EFS”.

W trakcie dwudziestogodzinnych zajęć zostały omówione następujące zagadnienia: czynniki wpływające pozytywnie i negatywnie na przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, rodzaje rozmów kwalifikacyjnych, etapy zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej, wybrane źródła finansowania działalności gospodarczej, umiejętności i cechy przedsiębiorcy, przykładowe etapy procesu rekrutacji pracowników, wybrane narzędzia ułatwiające planowanie i określanie celów zawodowych. Beneficjenci w trakcie spotkań, pracując w mniejszych zespołach, zastanawiali się nad plusami i minusami prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. W trakcie zajęć zostały wykorzystane filmy dydaktyczne: „Własna firma”, „Czy nadaję się na przedsiębiorcę”, „Zarządzam czasem”. Spotkania poprowadziła Agnieszka Oślizło-Miler, doradczyni zawodowa w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Obudź swój potencjał-  EFS”. Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji osób młodych, w wieku 18-24 lata, na rynku pracy poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. Projekt „Obudź swój potencjał – EFS” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info