Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ

b_180_135_16777215_00_images_stories_osp_pszow.jpg11 lipca zakończyły się grupowe porady zawodowe dla uczestników projektu „Obudź swój potencjał –EFS”.

W trakcie spotkań zostały omówione takie zagadnienia jak: przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, aktywne metody poszukiwania pracy, czynniki wpływające  pozytywnie i negatywnie na jakość komunikacji międzyludzkiej, znaczenie komunikacji pozawerbalnej w kontaktach z pracodawcami, sytuacja kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy, przykłady dobrych praktyk w zakresie równego dostępu kobiet i mężczyzn do dóbr rynku pracy, analiza zainteresowań i umiejętności zawodowych w kontekście poszukiwania pracy. Beneficjenci uczestnicząc w ćwiczeniach mieli możliwość samodzielnego przygotowania listu motywacyjnego, stworzenia własnej sieci kontaktów w kontekście poszukiwania pracy, zmierzenia się trudem budowania asertywnych komunikatów. Zajęcia zostały zrealizowane przez Agnieszkę Oślizło-Miler, doradczynię zawodową w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Pszowie. Grupowe doradztwo zawodowe to druga po indywidualnych poradach zawodowych forma wsparcia przewidziana dla uczestników projektu „Obudź swój potencjał –FFS”. Kolejną będą warsztaty aktywnego poszukiwania pracy. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info