Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAKOŃCZONO GRUPOWE DORADZTWO

b_180_135_16777215_00_images_stories_zdz_cieszyn.jpg

5 lipca w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie organizowane w ramach doradztwa zawodowego w projekcie „Obudź swój potencjał – EFS”.

W pierwszej części zajęć doradczyni zawodowa Irena Greń szeroko omówiła tematykę dokumentów aplikacyjnych, charakteryzując list motywacyjny, rodzaje życiorysów oraz podania. Omówione zostały także szata graficzna dokumentów, zdjęcia kandydatów do pracy oraz sposoby zabezpieczenia wysyłanych dokumentów. W trakcie spotkania młodzież uczestnicząca w projekcie poszukiwała odpowiedzi na nurtujące ją pytania z zakresu przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.

W drugiej części spotkania omówiono aktualną sytuację kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy oraz porównano ją z sytuacją krajową oraz europejską. Podczas spotkania z doradcą zawodowym poruszono również temat stereotypów funkcjonujących na rynku pracy w odniesieniu do zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info