Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAKOŃCZENIE DORADZTWA W RAMACH PROJEKTU

b_180_135_16777215_00_images_stories_zdwrp_myszkow.jpg28 czerwca w Myszkowie zakończył się cykl zajęć z doradztwa zawodowego dla uczestników unijnego projektu „Obudź swój potencjał – EFS”.

Zajęcia podzielono na dwa etapy - zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego oraz Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy. Podczas dwudziestogodzinnych zajęć grupowych z doradztwa młodzież realizowała program z zakresu kompetencji społecznych i zawodowych. W ich trakcie przeprowadzono analizę słabych i mocnych stron oraz diagnozę predyspozycji zawodowych pod kątem planowania kariery zawodowej. Ponadto beneficjenci uczestniczyli w licznych ćwiczeniach i symulacjach z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, współpracy w grupie, motywacji oraz zapoznali się z technikami redukcji stresu.

Głównym celem dwudziestogodzinnych spotkań WAPP było natomiast uświadomienie uczestnikom ich możliwości działania oraz rozwój umiejętności aktywnego poruszania się po rynku pracy. Uczestnicy spotkań zapoznali się z tematyką związaną ze współczesnym rynkiem pracy, ze szczególnym uwzględnieniem metod i technik aktywnego poszukiwania zatrudnienia. Ponadto przedstawiono młodym ludziom instytucje, instrumenty i usługi rynku pracy oraz omówiono aktualną sytuację kobiet i mężczyzn w lokalnym środowisku zawodowym. Beneficjenci dowiedzieli się również, jak prawidłowo redagować dokumenty aplikacyjne, a także na co zwrócić uwagę podczas bezpośredniego kontaktu z pracodawcą. Na zakończenie warsztatów młodzież mogła wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

Wiedza zdobyta w trakcie zajęć z pewnością przyda się uczestnikom podczas poszukiwania pracy po zakończeniu udziału w projekcie, tj. po przejściu ścieżki wsparcia zakończonej trzymiesięcznym stażem zawodowym. Projekt stwarza osobom nieaktywnym zawodowo możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych, m.in. poprzez odbycie bezpłatnego kursu zawodowego, językowego, komputerowego czy prawa jazdy kat. B, a także zdobycie doświadczenia zawodowego u lokalnego pracodawcy. Zajęcia grupowe stanowiły uzupełnienie indywidualnego wsparcia doradczego.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info