Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RYBNIKU

Tydzień_ Przedsiębiorczości_w_Rybniku.jpgW dniach od 17 do 19 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku pośredniczka pracy z miejscowego Punktu Pośrednictwa Pracy przeprowadziła z uczniami szkoły cykl spotkań pn. „Moja Firma”.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego głównym celem jest promocja przedsiębiorczości. ŚTP odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując firmy, instytucje, szkoły i uczelnie z całego kraju. Na początku spotkań pani Joanna Białas, pedagog szkoły, przybliżyła młodzieży czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, przedstawiła cele tego przedsięwzięcia oraz zapoznała z jego przebiegiem. Następnie pani Ewelina Marszołek - Polańczyk z Punktu Pośrednictwa Pracy, omówiła tendencje na rynku pracy w Rybniku i powiecie rybnickim oraz formy wsparcia dla młodych osób, które oferują Ochotnicze Hufce Pracy. Uczestników spotkań zapoznano ze sposobami pozyskiwania środków na założenie działalności gospodarczej poprzez dotacje z Funduszu Pracy oraz funduszy europejskich. Przedstawione zostały również cechy i umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia firmy oraz korzyści z bycia przedsiębiorcą. Spotkania były doskonałą okazją do promocji działalności jednostek Ochotniczych Hufców Pracy oraz prezentacji aktualnych ofert pracy dla młodzieży.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info