Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KIERMASZ OFERT W SOSNOWCU

Kiermasz_ofert_w_Sosnowcu.jpg

19 listopada poprzez organizację Kiermaszu ofert pracy, pośredniczki pracy z sosnowieckiego Punktu Pośrednictwa Pracy i doradczyni zawodowa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego stworzyły uczniom okazję do uczestnictwa w przedsięwzięciu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Wydarzenie miało na celu zapoznanie młodzieży z działalnością jednostek Ochotniczych Hufców Pracy oraz przedstawienie specyfiki lokalnego rynku pracy. Podczas Kiermaszu swoje stoiska promowały: Punkty Pośrednictwa Pracy z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, oraz Młodzieżowe Biuro Pracy z Katowic. Uczniowie aktywnie poszukujący pracy mogli zapoznać się z ofertami pracy krótkoterminowej w charakterze: kuponisty, dystrybutora gazetek reklamowych, kolportera dziennika czy hostessy. Pośrednicy pracy przekonywali młodzież, że praca pogodzona z nauką może być nie tylko sposobem na pozyskanie własnych środków finansowych, ale również może stanowić pierwsze cenne doświadczenie zawodowe. Osoby przedsiębiorcze mogły u doradcy zawodowego zasięgnąć informacji na temat uruchomiania własnej działalności gospodarczej. Organizacja takich wydarzeń kształtuje wśród młodych ludzi umiejętności sprawnego poruszania się na lokalnym rynku pracy, co może mieć fundamentalne znaczenie w budowaniu własnej przyszłości.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info